background

Tereny Łowieckie

Obwód 85 (Stanica Orlikowo) 
Nadleśnictwo Goleniów i Nadleśnictwo Rokita

Kliknij aby powiększyć

Koło „Orlik” dzierżawi trzy obwody łowieckie: jeden leśny i dwa typowo polne. Najwięcej atrakcji dostarcza ten leśny koło Przybiernowa, leżący na skraju Puszczy Goleniowskiej. Jest tu prawie 9600ha lasu, łąk i pól. Są dziki , są sarny i są jelenie, a dzięki staraniom naszych kolegów C. Biskupskiego i T. Alenkowicza – Daniele. Na początku tego wieku, pozyskaliśmy rekordową ilość jeleni , wpisując się na pierwsze miejsce wśród wszystkich kół w Polsce. Byka pozyskanego przez Stefana Śliwkę w 1991 roku wyceniono na 214 punktów CIC. Daje to piąte miejsce wśród trofeów medalowych w województwie.

W obwodzie tym Koło posiada swoją stanicę „Orlikowo”, gdzie odbywają się wszystkie najważniejsze dla Koła Spotkania np. Hubertowskie, związane z obchodami rocznicowymi  i inne.

Gospodarz Łowiska: Andrzej Wawrzycki

Obwód 226 (Stanica Orlikówko)
Nadleśnictwo koło Bań

Kliknij aby powiększyć

Ciekawym obwodem, liczącym prawie 4000 ha, jest teren leżący koło Bań. Jest to obwód z niewielką ilością lasów, otoczonych w koło polami. To tu na tym obwodzie, Janusz Haliński poprowadził po śniegu ostatnie polowanie na zające w kotły. Warto także wspomnieć , że na polach koło Sosnowa, Bronisław Putkowski strzelił byka szesnastka ocenionego na 211 pkt. CIC, który przez wiele lat był rekordem województwa. W 1980r. zarząd na czele z Eugeniuszem Maćkowiakiem uzyskał w dzierżawę zabudowania na skraju obwodu, gdzie do 2017 r znajdowała się kolejna nasza mała stanica „Orlikówko”. Dziś udało pozsyakć się działkę w miejsowości Sosnowo gdzie powoli powstaje nowa ostoja "Orlikówka" i już niebawem każdy myśliwy będzie mógł odpocząć po trudach polowania i zregenerować się przed dalszym polowaniem.

Gospodarz Łowiska: Edward Skrzypa

Obwód 270 (Stanica Orlątko)
Nadleśnictwo wokół Lipian.

Kliknij aby powiększyć

Trzeci obwód zlokalizowany wokół Lipian to ok. 5400ha terenów głownie polnych z licznymi oczkami wodnymi, jeziorami i trzcinowiskami, co sprawia że jest on bardzo atrakcyjny głównie dla dzików i saren, oraz ptactwa, o które nasze Koło dba w coraz większym stopniu. Zbudowana woliera pozwala na zasilanie łowiska w ok. 100 szt. kuropatw i bażantów rocznie.

Także w tym obwodzie nasze Koło posiada swój teren na odpoczynek po polowaniu. Nazwa naszej kolejnej stanicy (najmniejszej  ) to „Orlątko”.

Gospodarz Łowiska: Stanisław Chrobrowski